+90 533 409 61 51

  /  Blog   /  Gıda Ambalajı

Gıda ambalajı ve kalitesi gıdaların korunması ve sağlıklı bir şekilde saklanması amacıyla tasarlanmıştır. Ambalajlar, ürünlerle birebir temas halinde olması sebebiyle kalite ve içerik anlamında organik olmalıdır.

Sağlığa zarar vermeyen ve besine katkı madde olacak etmenler barındırmayan ambalajlar, birçok firma tarafından tercih sebebidir. Besinlerin içerisine yabancı madde, nem ve su girilmesi engellenerek besinler dış etkenlerden ambalajlar sayesinde korunur.

Gıdaların ambalajlanması işlemi firma çalışanları tarafından büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir. Bizler bu işleme katkı sağlamak adına Karton Tabak Şirketi olarak gıdalara zarar vermeyen ambalaj ürünleri satışı yapmaktayız. Fırın ve mikrodalga fırına girebilen ürünlerimiz sayesinde ambalajların pek çok alanda kullanımı sağlanabilmektedir.

Karton gıda kaplarımız – 40 C ile + 200 C arasında sağlamlığını koruması nedeniyle sizlerin de bir numaralı tercihi olacaktır. Ürettiğimiz gıda ambalajı, modern çağın yenilenebilir ürünlerinden olan kâğıt ve kartonlar, özel bitki ve ağaçların selülozlarından elde edilmektedir. Bu sayede kolay katlanılabilen ve taşınabilen ürünler etmiş oluyoruz.

Ambalajlarımız hem yer tasarrufu sağlarken hem de dayanıklılık sağlamaktadır. Ana maddenin kâğıt olması sayesinde çok farklı şekillerde ve boyutlarda ürün ambalaj tasarımı hazırlanabilmektedir. Sizler de bizim ürünlerimizi talep ederseniz eğer Adil Mahallesi Pelit Sokak No: 35/B, İstanbul/SULTANBEYLİ adresimizi ziyaret edebilir veya info@kartontabak.com.tr adresimizin üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Gıda Ambalajının Kullanım Alanları

Gıda ambalajının kullanım alanları daha çok yemek sektöründe görülmektedir. Gıda paket servislerinde kullanım amacıyla pek çok müşterinin evlerine yemek hizmeti sunulabilmektedir.

Paket servisler de daha çok gıda ambalajı kullanılır. Bu ambalajlara da hamburger, pizza, patates kızartması, lahmacun, pide ve nugget gibi ürünlerin konulması neticesinde müşterilere iletim sağlanmaktadır. Sıcak veya soğuk gıda ürünlerinin orijinal şeklinin bozulmadan müşteriye iletilmesinde bu ambalajlar kullanılır.

Sıcak besinlerin nemlenmesini önlemek adına buharı engelleyen hava alıcı özelliği sayesinde hem kutularda hem de besinlerde herhangi bir hasar oluşmamaktadır. Buradaki asıl amacımızın ambalaj güvenirliliği ve gıdanın kalitesinin korunmasının sağlanmasıdır. Ayrıca ambalajlarımızın çevreye zarar vermemesi ve kişilerde alerjik etkiler yaratmaması da hedeflerimizin arasındandır.

EPA yönergeleri çerçevesinde hazırlanan standart ve özel yapım ambalajlarımızı, kişilerin istekleri doğrultusunda hızlı üretim yapabilmekteyiz. Basit ve sade bir görünüm sayesinde ürünlerin daha geniş bir alanda kolayca depolanması sağlanmaktadır.

Gıda ambalajı için düşük karbonlu ve özellikle geri dönüştürülebilen karton kutular tercih eden firmalara hizmet sunmak, bizleri daha kaliteli işlere sevk edeceğinden eminiz. Sürdürülebilir ve yenilenebilir ambalajlarımız sayesinde müşterilerinizin memnuniyetine sizlerin de tanık olacağına emin olabilirsiniz.

Yağlı, kuru, sulu, sıcak ve soğuk besinlerin olması gerektiği bir şekilde alıcıya ulaşması adına hazırladığımız ambalajların kalitesi ve sağlamlığına hem bizim kendi müşterilerimiz için hem de onların müşterileri için özen göstermekteyiz. Bu sebeplerden ötürü, gıda ambalajının kullanım alanları dışında gıda ambalajının rolleri de dikkat çekmektedir.

Gıda Ambalajının Rolleri

Gıda ambalajının rolleri temel olarak gıdanın korunmasını sağlamaktır. Paket servislerde imalat yerinden alıcılara ulaşana dek gıdaların korunması için ambalajlar kullanılır. Bu gıda ambalajı sayesinde besinlerin içerisine yabancı madde, toz ve su giremeyeceği gibi bozulmaları da söz konusu değildir.

Sıcak ve soğuk besinlerin olması gerektiği gibi alıcıya ulaştırılması adına tasarlanmış olan ambalaj setlerimiz, besinlerin ısı ayarını kendiliğinden sağlamaktadır. Sıcak ve kuru besinlerin buharlaşma nedeniyle nemlenerek yumuşaması engellenerek tazeliği korunur. Aynı zamanda soğuk besinlerin de erimeden veya ısınmadan alıcıya ulaştırılması adına büyük bir kolaylık sunmaktayız.

Fırına, mikrodalga fırına ve soğuk depolara gönül rahatlığıyla koyabileceğiniz ambalaj ürünlerimiz, sizlere tabak kullanımında da büyük kolaylık sunacaktır. Özellikle home ofis ve iş yerlerinde sıklıkla kullanıldığı bu paketleme sistemi, işleriniz bitene kadar dilediğiniz şekilde muhafaza edilebilmesi nedeniyle de tercih sebebiniz olacaktır.

Gıda ambalajı sayesinde yemek servislerinin sunacağı paket servisle kişiler diledikleri yerde diledikleri zaman istediği yiyeceği tüketebilmektedir. Bu sebepten ötürü, yemek alıcılarının paketleme seçeceği sunan firmaları tercih etmesi de kaçınılmazdır. Eğer ki sizler de müşteri sayısını ve memnuniyetini arttırmak hedefindeyseniz, hazırladığımız çok kapsamlı ambalajlardan temin edebilirsiniz. Çoklu alımlar ve özel tasarımlar için Karton Tabak ile iletişime geçtiğiniz takdirde sizlere en uygun fiyatlardan tasarımlar sunacağımıza emin olunuz.

Ürünlerimiz kaliteli,sağlıklı, hızlı ve titiz paketleme için kullanılan tarım ve orman bakanlığı onaylı,direk gıda ile temasa uygun ISIYA DAYANIKLI KARTON GIDA KAPLARIDIR.
Gönder
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?