+90 533 409 61 51

  /  Blog   /  Karton Gıda Paketleme

Karton gıda paketleme sistemleri, 21. Yüzyıl şartlarının getirdiği zorunluluklar nedeniyle geri dönüştürülebilen paketleme olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Global ısınma atmosferi, yaşamımızı son derece zorluyorken bizler de dünyaya ufak da olsa bir katkıda bulunmak istedik.

Alüminyum ve plastik kullanımının baş gösterdiği çağımızda, gıda ambalajlarının kartondan tasarlanması doğaya bir katkıdır. Doğa, bu ürünleri rahatlıkla sindirebilir ve bizler de bunları kolay bir şekilde geri dönüştürebiliriz. Üstelik bu ambalajlama sistemi çok yüksek sıcaklığa ve soğukluğa karşı direnç gösterebilmektedir. Bu sayede gıdaların bozulması da engellenmektedir.

Kartontabak.com.tr olarak siz değerli müşterilerimize ve sizlerin tüketicilerine kaliteli gıda paketleme ürünleri sunmaya her zaman hazırız. Online web sitemiz üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş gerçekleştirmeniz adına gerekli tüm önlemleri sizler için hazırladık.

Avrupa standartlarında son derece yaygın olarak kullanılan karton gıda paketleme sistemleri, ülkemizde henüz yeni yeni keşfedilmeye başlasa da bizler bu konuda öncülük etmeye her daim hazırız. Öyle ki, gıdalara birebir temas eden ürünlerimizi Tarım ve Orman Bakanlığı onayı alınmış bir şekilde sizlere sunuyoruz.

– 40 C ile + 200 C arasındaki ısılara dayanıklılığı olan karton ambalajlarımız hem normal fırınlarda hem de mikrodalgalı fırınlarda kullanıma olanaklıdır. Bunun dışında buzdolabı, derin dondurucu ve soğuk hava depolarında besinlerin tazeliğini koruması adına ambalajlar ile birlikte muhafaza edebilirsiniz.

Kartontabak.com.tr kapaklar sayesinde kapaklarımız, karton tabak kaplarımıza tamamen kenetlenmektedir. Bunun amacı ürüne yabancı madde yaklaşmaması, toz, su ve nem ortamının önlenmesidir. Peki, tüm bunlar dışında karton gıda paketleme avantajları nedir?

Karton Gıda Paketleme Avantajları Nelerdir?

Karton gıda paketleme, ürünlerin sağlıklı ve istenilen bir şekilde kişilere ulaşması adına yetkili firmalar tarafından kullanılan bir yöntemdir. Her ne kadar ülkemiz de çok da tercih edilmese de değerini ve doğa dostu olduğunu bilen müşterilerimizin ilgisini çekmektedir.

Karton ambalaj kullanan bir kişi, bir daha bu ürünün kullanımından zor vazgeçmektedir. Bunun nedeni kartonun kullanıcılara sunduğu avantajlardır. Karton gıda paketleme avantajlarının başında istiflenme ve kolay teslimat seçenekleri gelmektedir.

Küçük bir dükkana sahipseniz veya online bir sipariş sisteminiz bulunmaktaysa eğer, karton kutu kullanımı hayatınızı kolaylaştıracaktır. Üst üste rahatlıkla dizilebilen kap ve kapaklarımız, sizlerin yerden tasarruf edinmenizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca hafif oluşu sebebiyle de taşınmada herhangi bir zorluk da yaşatmayacaktır.

Karton gıda paketleme adına sizlerin özel siparişlerini değerlendiriyoruz ve tasarlıyoruz. Üstelik bu özel siparişler için sizlerden ekstra bir ücret almıyor. Karton tabak ve kapak üretim firması olarak edindiğimiz ilkelerin başında “kalıcı müşteri, kalıcı dostluk” yer almaktadır. Aynı kişilerle sürekli olarak alışveriş içerisinde bulunmak bizleri de memnun kılmaktadır.

Bu değerli müşterilerimizin arasında sizleri de görmeyi canı gönülden isteriz. Eğer ki bizimle iletişim kurmak isterseniz online sitemizden iletişim formu doldurabilir veya daha pratik iletişim seçenekleri olan 0216 706 5651 numaralı telefonla ve Whatsapp mesajlaşma özelliğiyle de bize ulaşabilirsiniz.

Ambalaj ve Paketlemeler Gıdaya Zarar Verir Mİ?

Ambalaj ve paketlemeler gıdaya kesinlikle zarar vermemektedir. Zaten buradaki amaç; karton gıda paketleme ürünlerinin gıdayı sağlıklı ve hasarsız bir şekilde tüketiciye ulaştırılmasını sağlamaktır. Selülozdan elde edilen bu paketlemelerin sağlığa ve doğaya herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Kişilerde alerjik etkiler yaratabilecek alüminyum veya plastik gibi ürünleri içeriğinde barındırmayan FK serisi kullanılarak tasarlanan ambalaj ürünlerimiz, Bakanlık onaylarından geçerek sizlere ulaşmaktadır. İnsan sağlığını her şeyden önemli tutmaktayız. Bu sayede bizlerle ticari bağ kuran müşterilerimizle ilişkilerimizi sürekli hale getirmiş olduk.

Karton gıda kapakları, karton gıda kaplarına tamamıyla temas ederek gıdanın içerisine istenmeyen maddelerin girilmesi engellenmektedir. Bunun dışında istenmeyen hava akışı, nem ortamı nedeniyle buharlaşma ya da sızdırmayı da engellemektedir. Olumsuz dış etkenlerden (darbe, basınç vs) kutunun zarar görmesi de engellenmiş olunur.

Karton gıda paketleme çalışmalarımız, tüm bu bahsedilen olumsuzlukların yaşanmaması adına büyük bir özveriyle devam etmektedir. Ürün kalitesi, kapak ile kabın birbirine kenetlenmesi sayesinde ambalaj ve paketlemeler gıdaya hiçbir şekilde zarar vermemektedir.

Müşteriye göz zevki sunmak adına dış etkenlerden korumasına da büyük özen gösteriyoruz. Biliyoruz ki her yeni ürün, öncelikle göz zevkinin süzgecinden geçer.

Ürünlerimiz kaliteli,sağlıklı, hızlı ve titiz paketleme için kullanılan tarım ve orman bakanlığı onaylı,direk gıda ile temasa uygun ISIYA DAYANIKLI KARTON GIDA KAPLARIDIR.
Gönder
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?