+90 533 409 61 51

  /  Blog   /  Paketli Gıda Ambalajı

Paketli gıda ambalajı, kişilerin servis sistemlerini güçlendirmek ve kolaylaştırmak adına büyük bir görev üstlenmektedir. Online servis veya gel al sistemlerinde paketlemenin önem kazandığı bu zamanlarda, ambalajın kalitesi de önem kazanmaktadır.

Yemek servis firmaları, gıdaları ambalajlar ve müşterilerine iletirler. Kimi zaman müşteriye iletilmeden dağılan gıdalar kimi zaman da müşteriye sağlam iletilse de ambalaj içerisinde hasarlar görülebilmektedir. Bu gibi olumsuzlukları önlemek adına da çeşitli yöntemler ve teknikler gerçekleştirilerek ambalajlar yenilik göstermektedir.

Paketli ambalajlar hayatımızın pek çok anına eşlik etmektedir. Bunlardan bir tanesi de yemek sektörüdür. Hal böyle olunca ambalajların kalitesi ve sağlık kurallarına uygunluğu da kişilerde merak uyandırmaktadır. Ancak sizler hiç merak etmeyin ve paketli gıda ambalajı konusunda bizlere güvenin.

Karton Tabak firması olarak bizler, siz değerli müşterilerimizin sağlığını en ön planda tutuyoruz. Sağlam karton kapak ve karton gıda kaplarının birbirine sıkı sıkı kenetlenmesi sayesinde gıdaların dökülmesi veya gıdaların içerisine yabancı madde girmesi engellenir. Ayrıca gıdaların ısı derecesinin korunması da gıda tüketicilerinin ilgi odağındadır.

Hazır tüketimin amaçlarından olan paket servis, üretimden tüketime kadar olan iletim sürecinde adım taşlarından bir tanesidir. Müşterilerin adresine giden gıdaların güvenilir bir şekilde iletilmesi, bizlerin ürettiği ambalajların kalitesi ile doğru orantılıdır. Üstelik organik ve çevre dostu olan ambalaj paketlerimiz çevreye de zarar vermemektedir.

Sizlerden gelen talepler doğrultusunda istenen firma adında paket kapakları ve kapları tasarlayabilmekteyiz. Paketli gıda ambalajı, sizler için özel şekil ve boyutlarda servis kapları da hazırlayabilmekteyiz. Tüm bunlar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

İletişim için dilerseniz 0216 706 5651 numaralı telefonumuzu arayarak veya Whatsapp mesajlaşma sayesinde bizlere ulaşabilirsiniz. Bunun dışında; Adil Mahallesi Pelit Sokak No: 35/B, İstanbul/SULTANBEYLİ adresli ofisimizi ziyaret edebilir ya da info@kartontabak.com.tr  üzerinden bizlere mail atarak ulaşabilirsiniz.

 

Paketli Gıda Ambalajı Neden Kullanılır?

Paketli gıda ambalajı neden kullanılır ve ne amaçla kullanılır, sorusunun yanıtı pandemi dönemi sayesinde daha açık bir şekilde gün yüzüne çıkmıştır. Kişilerin çalıştığı iş yerlerine çeşitli firmalar tarafından yemek molası arasında, özel günlerde yemek seanslarında veya kişilerin özel istek yemek siparişlerinde paketli gıda ambalajı kullanılmaktadır.

Gıdaların üretim merkezinden tüketiciye ulaşana kadar geçen süre zarfında gıdaların korunması açısından paketleme sistemleri kullanılmaktadır. Fiziksel koruma sağlanarak besinlerin darbe, basınç ve hava alması engellenir. Su, oksijen ve toz girmesini engellemek adına dış etkenlere bariyer oluşturulmuş olunur.

Paketlerin üst üste konulabilmesi sayesinde hem kuryelerin bagajında yer tasarrufu sağlanır hem de istiflenme şekli daha kolay olmaktadır. Karton tabak ve kapakların üzerine kullanım talimatlarının yazılabilmesi nedeniyle firmalar tercih etmektedir. Bu bahsedilen özelliklerin de genellikle fast food gibi hızlı, pratik ve özel teslimatlarda kullanıldığı görülmektedir.

Son dönemlerde porsiyon kontrolünün sağlanması için diyet yapan kişiler bu ambalajları kullanmaktadır. Özel diyet uzmanları ve firmaları tarafından kişilere iletilen besinlerin paketli gıda ambalajı tarafından ölçülenmesi, diyet yapan kişilere büyük kolaylık sunmaktadır. Paketli gıdaların bu şekilde ambalajlanması sayesinde kişilere sunulan hizmet kalitesi artış göstermiştir.

 

Paketli Gıda Ambalajı Gıdaları Korur Mu?

Paketli gıda ambalajı gıdaları korur mu ve ambalajlar gıdaları ne kadar sağlıklı tutar, sorusu kullanıcıları düşündürmektedir. Firmaların paket ürünleri tercih etmesi ve bu ürünlerin sızdırmaz ambalajlarda satın alınması tüketiciler tarafından sağlık açısından önem arz etmektedir.

Tek bir kat kullanarak ürünlerinizin teslimatını gerçekleştirebileceğiniz ambalajlarımız, daha sonra da kullanılabilmektedir. Buzdolabı, derin dondurucu, fırın ve mikrodalga fırına girebilme özelliği sayesinde zamandan ve bulaşıktan tasarruf sağlanabilmektedir. Bu işlemler gerçekleşirken gıdalarda herhangi bir bozulma oluşmamaktadır.

–  40 C ve + 200 C ısısında herhangi bir hasara uğramayan gıdaların paketli gıda ambalajı sayesinde korunduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca besinlerde nem, buhar veya aşırı kuruluk olasılıklarını engellenmesi de yine bu ambalajlar sayesinde oluşmaktadır. Bunun nedeni karton gıda kaplarının FK serisi bazında olmasıdır.

Çevre dostu ürünlerimizin en ekonomik ve en uygun fiyatlarda satışlarımız gerçekleşmektedir. Siz değerli müşterilerimizin güvenli bir şekilde sitemizden alışveriş gerçekleştirebilmesi adına 256Bit SSL Sertifikası bilgileri sunmaktayız. Üstelik ürünlerinizin zarar görmeden size iletilebilmesi için özel paketleme hizmeti sunmaktayız.

Ürünlerimiz kaliteli,sağlıklı, hızlı ve titiz paketleme için kullanılan tarım ve orman bakanlığı onaylı,direk gıda ile temasa uygun ISIYA DAYANIKLI KARTON GIDA KAPLARIDIR.
Gönder
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?